Ben je klaar met scheren, epileren of harsen? De IPL-SHR methode maakt definitief ontharen eenvoudig en snel. Geschikt voor elk lichaamsdeel en vrijwel pijnloos, vernietigt deze techniek de haarzakjes door middel van lichtpulsen, zodat haren niet meer terug groeien.
Voordelen:
- Nooit meer scheren of stoppels.
- Haarreductie tot wel 90% na gemiddeld 10 behandelingen.
- Sneller dan traditionele systemen (bijv. benen in 20 minuten).
Hoe werkt het?
Het licht van de IPL wordt omgezet in warmte, die de haarzakjes vernietigt. Omdat haargroei in fasen plaatsvindt, zijn meerdere sessies nodig voor een optimaal resultaat. Eén á twee onderhoudsbehandeling per jaar houdt het effect langdurig.
Wel of niet geschikt?
Rode, blonde en grijze haren, alsmede overgangs-/ donsbeharing hebben geen pigment en kunnen niet met IPL behandeld worden. Ook voor mensen met een negroïde en donker getint huidtype is IPL ongeschikt.
Behandeling definitief ontharen
De MedCos® IPL tool wordt geplaatst op het huidoppervlak. Met opeenvolgende flitsen behandelen we het gewenste huidgebied. Op het moment van de lichtflits, die slechts een paar milliseconden duurt, kun je een lichte prikkeling voelen. Gewoonlijk stelt men, zelfs bij een uiterst gevoelige huid, geen bijzondere reactie vast, maar soms kan de huid na de behandeling tijdelijk rood worden. Dit verdwijnt binnen enkele uren.
Kuur van tien behandelingen
Tussen opeenvolgende behandelingen ligt een periode variërend van zes tot twaalf weken. Vanwege de haargroeicyclus zijn er meerdere behandelingen nodig om de haarfollikels definitief uit te schakelen. Een kuur van gemiddeld tien behandelingen is nodig voor een goed eindresultaat. Om het resultaat van de kuur optimaal te houden adviseren we elk jaar tenminste een vervolgbehandeling.
Tijdens MedCos IPL-SHR kuur niet epileren of harsen
Het zichtbaar hoogenergetisch gepulseerd licht van de MedCos IPL-SHR is veilig waardoor speciale voorzorgsmaatregelen overbodig zijn. Het is wel van belang om, gedurende de periode dat je een ontharingskuur ondergaat, niet te epileren of te harsen.
Het is raadzaam om gedurende een bepaalde periode vóór en ná een ontharingsbehandeling de betreffende plek te beschermen tegen het zonlicht. Door het zonlicht wordt namelijk de aanmaak van pigment geactiveerd. Het risico bestaat dan dat de huid door de toename van het pigment de licht-energie opneemt, waardoor de behandeling en het uiteindelijke resultaat minder effectief kan zijn.
Zorg ervoor dat de haartjes ongeveer een halve millimeter zijn wanneer u voor de behandeling komt, dus 24 tot 48 uur van te voren voor het laatst scheren.